ZA DOSEŽENO 1. MESTO NA IZLET V PREKMURJE

Tudi v letošnjem šolskem letu so se učenci naše šole izkazali v znanju o mestu Jesenice. Kot smo v našem elektronskem časopisu pred kratkim že poročali, sta obe ekipi z Osnovne šole Toneta Čufarja Jesenice na kvizu Kaj veš o zgodovini mesta Jesenice? osvojili prvo mesto.
Mentorici, ga. Bruna Pirih in ga. Monika Legat Mežek, sta
najuspešnješe učence iz naše občine peljali  na nagradni izlet.
Letos so se odpravili v Prekmurje, kjer jih je v vasi Grad pričakal krtek Oli.
Popeljal jih je v čas, ko je na tem območju pred tremi milijoni let bruhal zadnji vulkan na Slovenskem. Ostanek delovanja vulkana je mineral olivin, po katerem je Oli, vodič po Vulkaniji, dobil ime. Na izletu so se imeli zelo lepo, saj se je po odličnem rezultatu na tekmovanju prilegel sproščujoč in vesel dan.
BESEDILO in FOTO: ga. Monika Legat Mežek