KULTURNI DAN V LJUBLJANI

V ponedeljek, 11. 4., smo se učenci predmetne stopnje odpravili v Ljubljano. Ogledali smo si predstavo Prosto po Prešernu, se sprehodili po Ljubljani in obiskali nekaj muzejev.

Predstava Prosto po Prešernu, ki smo si jo ogledali v Cankarjevem domu, nas je vse zelo navdušila. Bila je zanimiva in zabavna, trije energije polni igralci, ki so nam predstavili like iz številnih Prešernovih pesmi, pa so nas nasmejali in nas med predstavo presenečali s preobražanjem iz enega v drugi lik.

Šestošolci smo se po predstavi sprehodili po Ljubljani, sedmošolci smo obiskali Narodni muzej in uživali v predstavitvi predmetov iz starega in novega veka.

Osmošolci smo se povzpeli na Ljubljanski grad, kjer smo prisluhnili zgodbam o preteklosti gradu, devetošolci pa smo obiskali Muzej novejše zgodovine.

S soncem obsijana Ljubljana in njene kulturne znamenitosti so nas vse navdušile!

Besedilo: učenke in učenci izbirnega predmeta novinarstvo

Fotografije: učiteljice Angelica Podoš, Mojca Čebulj, Barbara Velušček