Gostili smo učence OŠ Poldeta Stražišarja Jesenice

V sredo, 10. 12. 2014, se je na naši šoli odvijal projekt, v katerem so sodelovali učenci z Osnovne šole Poldeta Stražišarja Jesenice in učenci naše šole. Ta projekt je bil osnovan s tem namenom, da bi se šoli bolj povezali ter da bi pokazali, kako ustvarjalni znajo biti tudi otroci s posebnimi potrebami. Dopoldan so preživeli skupaj z učenci 3. a razreda naše šole. Organizatorici projekta sta učiteljici Alenka in Bojana ter specialni pedagoginji Sonja in Milojka.

IMG_0083IMG_0078IMG_0075IMG_0048

Seveda pa smo učenci izbirnih predmetov šolsko novinarstvo in tisk brž pohiteli na delavnico in z nekaterimi učenci opravili krajši intervju. Tako nam je učenka Adelisa Redžić povedala, da rada ustvarja in da je vesela, ker veliko časa ročnim spretnostim namenijo tudi v šoli. Pomoč pri delu pa ji je ponudila učenka Glorija iz 3. a.

IMG_0058IMG_0053

Učenec Erik, ki je star 15 let, pa je pravi zabavljač. Povedal nam je, kot se je sam izrazil, nekaj zelo pomembnega, namreč da je pravi magnet za dekleta. V prostem času pa na wii igra igro, v kateri se meri v raznih športih na olimpijskih igrah. Pomoč pri ustvarjanju pa mu je tokrat ponudil učenec Enej iz 3. a, za kar se mu Erik tudi prisrčno zahvaljuje.

IMG_0097IMG_0103

IMG_0093IMG_0092IMG_0088IMG_0087

Vsi učenci pa so bili veseli druženja na skupni delavnici in se z nasmehi na obrazu zahvaljujejo učiteljicama in pedagoginjama za organizacijo omenjene delavnice.

Besedilo in fotografije: Ivana Kondić, Edina Sadiković, 8. c