AMRA MED NAJBOLJŠIMI NA LIKOVNEM NATEČAJU

Naši učenci so se lani pridružili mednarodnemu likovnemu natečaju Otroci pomagajo otrokom, s podnaslovom Ker mi je mar. Povsod in za vsakogar. Razpis na omenjeni natečaj je bil objavljen v tednu Rdečega križa (od 8. 5. do 15. 5.) na pobudo Osnovne šole Ivana Tavčarja Gorenja vas. Pridružila sta se jim tudi Rdeči križ Slovenije ter Mestni muzej Idrija. Na razpis je prispelo več kot 900 likovnih del, med njimi pa je komisija izbrala 30 najboljših. Sodelovalo je 132 šol iz šestih držav – iz Nemčije, Srbije, Francije, Španije, s Hrvaške in seveda iz Slovenije.

Naša učenka iz 4. b razreda, Amra Mešinović, je pod vodstvom mentorice, ge. Brigite Kunčič, prejela 1. nagrado v kategoriji prve triade.  Nadarjena učenka se je podelitve priznanj udeležila letos marca na Osnovni šoli Ivana Tavčarja Gorenja vas.

Učenki in njeni mentorici iskreno čestitamo za dosežen uspeh.

BESEDILO: ga. Brigita Kunčič in ga. Mateja Cuznar Zadnik

FOTO: Lara Reškovac in Hana Šturm, 7. b