CANKARJEVO LETO

V letošnjem letu poteka  100-letnica Cankarjeve smrti – 1918/2018. Tudi v naši knjižnici smo se je spomnili z manjšo razstavo. Pesnik, pisatelj, dramatik, esejist, kritik in še marsikaj je še vedno eden najpomembnejših besednih umetnikov naše književnosti.

Nekoč mi je neka dijakinja pripovedovala, kako je še kot osnovnošolka in kasneje srednješolka vzela v roke Cankarjevo delo, če je želela dobro pisati  spis. Njegov jezik jo je navdihoval in v njej budil neizmerno željo po lepem, bogatem jeziku, ki prepričljivo izraža misli pisca.

Še danes mi enostavno zastane dih, ko se poglobim v bogastvo Cankarjevega  besedišča in izraznost vsebine njegovih del. Kritično zaznamujejo preteklost in sedanjost.

BESEDILO in FOTO: ga. Marjetka Noč