ZANIMIVO NA FESTIVALU NAŠE PRIHODNOSTI

V soboto, 9. 3. 2019, smo se nekateri učenci, ki sodelujemo pri projektu “Time for tea”, z mentorico go. Urško Willewaldt, odpravili na Osnovno šolo Orehek. Našo šolo smo na Festivalu naše prihodnosti zastopali naslednji učenci: Kaja Kalan, Anej Otovič, Hana Glavič, Tian Hrkić, Patricija Zupan in Naja Garibović. Na omenjenem festivalu, ki je že sedmi po vrsti, smo predstavili projekt Kocka Človečnosti.

Na začetku so tamkajšnji učenci pripravili krajšo predstavitev, obiskal pa nas je tudi Tilen Lotrič, finalist oddaje Slovenija ima talent, in nam zapel dve pesmi.

Nato smo šli v učilnico, kjer smo učencem drugih šol, ki so se odločili prijaviti na naš projekt, predstavili Kocko Človečnosti in družabno igro, ki smo jo izdelali v šoli.

Kasneje smo se razdelili v tri skupine in izdelali plakate na temo dobrih in slabih plati planeta.

Potem smo projekt predstavili tudi drugim, mi pa smo si lahko ogledali projekte drugih šol. Videli smo različne verižne eksperimente, rakete, izdelke iz lesa in veliko drugih zanimivih projektov.

Po koncu zabavnega in poučnega dneva smo se malce utrujeni, a polni novega znanja, odpravili domov.

BESEDILO: Naja Garibović, 7. b