PUSTNO RAJANJE

Na pustni torek, 25. 2., smo tudi na naši šoli učenci rajali in po starem običaju preganjali zimo.

Učenci od 1. do 5. razreda so se zbrali v dvorani šole že 4. šolsko uro in na pustno okrašenem odru prikazali zares pester izbor raznovrstnih pustnih mask. Videli smo lahko vampirje in vampirke, može pajke, vile, hudičevke, mačke in miši, ki so sproščeno zaplesali pod vodstvom devetošolk.

Učenci predmetne stopnje smo se v dvorani zbrali 5. šolsko uro. Tako kot prej mlajšim je tudi starejšim učencem dobro glasbo vrtel učitelj Primož, mi pa smo zaplesali in se zabavali. Ura, ki smo jo imeli na voljo, je vse prehitro minila. Zelo smo se zabavali in upamo, da bo naslednje leto enako.

Sicer pa ne smemo pozabiti omeniti, da so pustni ples v celoti pripravili učenci 9. razredov in da so se zelo izkazali. Devetošolke so poskrbele za animacijo mlajših učencev, devetošolci pa za jedačo in pijačo. Spekli so odlične palačinke, s katerimi smo se maškare še kako rade posladkale!

Besedilo in foto: Loti Rode in Neža Klarič, 7. Č