OD SEMENA DO ŽUPCE

V četrtek, 12. 12. 2019, so se učenci prvega razreda zbrali v šolski dvorani in si ogledali zanimivo predstavo z naslovom Od semena do župce. Na humoren način jim je bilo predstavljeno, kakšno je življenje zelenjave na naših vrtovih. Ne boste verjeli, a zelenjava si med seboj pomaga. S skupnimi močmi korenček, koleraba, solata … lahko odženejo tako polža kot gosenico.

V predstavi sta sodelovala mož in žena, ki sprva nista znala posaditi zelenjave, a sta hitro ugotovila, da je za to potrebno seme in ne samo zalivanje zemlje.

Ob koncu predstave pa sta uživala ob lepi in sočni zelenjavi, iz katere sta naredila okusno župco. Tako je zadišalo, da bi jo poskusili tudi prvošolčki. Otroci so med predstavo uživali, njihov smeh pa je kar zapolnil dvorano.

BESEDILO in FOTO: Sara Kazić, 7. a