JE PRVOŠOLČKE RES UGNAL BEDANEC?

Naši prvošolčki so se v mesecu septembru odpravili v skrivnostno Kekčevo deželo.

Z avtobusom so se odpeljali do Kranjske Gore, naprej pa jih je pospremil ” Bedanc bus “. Tam jih je pričakal Kekec in vodička, ki sta jim razkazala deželo. Na poti so srečali strašnega Bedanca. A kot že verjetno vesete, se Bedanec boji sove, zato so ga otroci z oponašanjem sove prestrašili.

Spoznali so se tudi s teto Pehto, ki jih je prijazno povabila na čisto pravo domačo malico. Da pa bi njeno kočo zapustili čim bolj skrivoma, so se skozi skrivni rov odpravi nazaj v gozd.

Takrat pa so na mostu videli Bedanca, ki je spal in glasno smrčal. Odločili so se, da ga zbudijo. Ko so ga zbudili, je Bedanec mislil, da ga je zbudil Kekec, zato ga je začel navidezno loviti, otroci pa so se na ves glas smejali.

Po končanem pohodu po Kekčevi deželi so se otroci polni novih dogodivščin, dobre volje in z misilimi na neustrašnega Kekca odpravili na Jesenice.

BESEDILO: Sara Kazić, 7. a

FOTO: ga. Klavdija Klinar