ŠKRATEK BERGMANDELJC RAZISKUJE JESENICE

Učenci, ki obiskujejo turistične krožke v treh jeseniških osnovnih šolah, so v preteklem šolskem letu pod okriljem projekta Turizmu pomaga lastna glava oblikovali in izdali otroško panoramsko karto »ŠKRATEK BERGMANDELJC RAZISKUJE JESENICE«.

Glavni junak zemljevida je škratek Bergmandeljc, ki predstavlja risbe naravnih in kulturnih znamenitosti v občini Jesenice in predloge za aktivno preživljanje prostega časa v domačem kraju.

Namenjen je predvsem mladim turistom, družinam z otroki in šolskim skupinam. Otroški zemljevid je natisnjen v slovenskem in angleškem jeziku.

Vabimo vas, da obiščete  Turistično informacijski center – TIC Jesenice in prevzamete brezplačen izvod zemljevida.

Tudi v šolskem letu 2019/2020 vabimo učence, da se vključijo v projekt, katerega namen je raziskovanje, spoznavanje ter promocija turizma v občini Jesenice.

S privzgojeno ljubeznijo do domačega kraja bodo mladi lahko po svojih močeh ohranjali naravno in kulturno dediščino ter skrbeli za njeno urejenost.

BESEDILO in FOTO: ga. Hermina Biščević