S PETJEM DO DOBRE VOLJE

V Kulturnem domu na Slovenskem Javorniku je v sredo, 27. 3., potekalo območno srečanje otroških in mladinskih pevskih zborov. Nastopalo je okoli 200 otrok iz štirih različnih šol (Osnovna šola Prežihovega Voranca Jesenice, Osnovna šola Koroška Bela, Osnovna šola Žirovnica in Osnovna šola Toneta Čufarja Jesenice). Vsako šolo so zastopali učenci predmetne in razredne stopnje. Naši trije zbori so se predstavili pod mentorstvom ge. Mojce Čebulj.

Na začetku revije smo zapeli kekčevo pesem Dobra volja je najbolja, nato pa nam je voditelj Bojan predstavil nastanek igrač in nam povedal, s čim in kako so se igrali včasih. Med posameznimi nastopi pa nam je zastavljal različna zanimiva vprašanja in nas za pravilne odgovore tudi nagradil. Ob koncu prireditve pa smo se zahvalili zborovodkinjam in si obljubili, da se drugo leto ponovno vidimo.

BESEDILO: Sara Bektašević in Aleksandra Petrovski, 7. b

FOTO: ga. Angelica Podoš