DEVETOŠOLCI O MIKROBIOLOGIJI IN BIOTEHNOLOGIJI

V sredo, 20. februarja, smo imeli učenci 9. razreda naravoslovni dan. Najprej smo v dvorani šole prisluhnili kratkemu predavanju o osnovah mikrobiologije, nato pa smo se po razredih razvrstili v različne učilnice.

Posvetili smo se živim bitjem, ki jih s prostim očesom ne moremo videti. Pogovarjali smo se o različnih bakterijah, tudi o tistih, ki so za naše zdravje celo koristne. Prisluhnili smo razlagi o virusih, spolno prenosljivih boleznih, bakterijah v hrani …

Delo je potekalo tudi po skupinah ali v parih. Izvajali smo eksperimente iz mikrobiologije, spoznavali mikroorganizme tako, da smo mikroskopirali plesni, rastline in žuželke ter jogurt. V učilnici fizike pa so potekale interaktivne igre na temo antibiotičnih rezistenc in DNA, nazadnje pa smo se ponovno srečali v dvorani in prisluhnili predavanju o biotehnologiji.

BESEDILO: Adis Smajlović, 9. c

FOTO: ga. Laura Cenc Čebulj in ga. Saša Femc Knaflič