KAKO PA JE Z JEZIKI NA NAŠI ŠOLI?

Na pobudo učiteljice nemškega jezika, gospe Fani Henökl, smo učenci v šoli izvedli anketo o znanju tujih jezikov. Rezultati ankete so pokazali, da so učenci naše šole pravi poligloti, saj poleg materinščine govorijo skupno kar 19 tujih
jezikov. Presenetilo nas je, da učenci poleg evropskih jezikov govorijo tudi turški in moldavski jezik, pravi eksot pa je jezik iz daljne afriške Gane. Prepoznavanje toliko različnih jezikov pa našo šolo in seveda družbo le bogati. Pa si poglejmo, koliko učencev govori nek jezik:
slovenščina: 562            angleščina: 332
bosanščina: 251             hrvaščina: 142
nemščina: 83                  srbščina: 69
albanščina: 13                ruščina: 8
črnogorščina: 6             makedonščina: 5
arabščina: 4                    turški jezik: 3
grščina: 2                        bolgarščina: 2
maroški jezik: 2             španščina: 1
italijanščina: 1               češčina: 1
moldavski jezik: 1        ganski jezik: 1

BESEDILO: Patricija Zupan in Marsel Čelebić, 7. b