DRUGOŠOLCI V KOSOVI GRAŠČINI

Naši drugošolci so konec meseca marca preživeli prav lep, zanimiv in vsebinsko zelo pester dan. Z učiteljicami so si odšli ogledat Kosovo graščino.

Že sam pogled na to mogočno zgradbo iz 17. stoletja je učencem dal vedeti, da se v tem fužinskem gradu skriva marsikaj zanimivega.

Glede na to, da je bilo učencev kar precej, so se najprej razdelii v tri skupine. Tako so si v manjših skupinah lažje ogledovali prostore, se sprehodili med zgodovinskimi umetninami in izdelovali pisanice.

Od vseh prostorov pa je bila učencem najbolj všeč poročna dvorana, v kateri si mladoporočenca data večno zaobljubo.

Ko smo učence povprašali, kako so se imeli, so bili nad obiskom Kosove graščine navdušeni in priznali, da niso vedeli, da njihova pot v šolo vodi mimo tako zanimivega muzeja.

BESEDILO: Maja Mihajlović, 7. b

FOTO: ga. Klavdija Klinar