NAŠI SEDMOŠOLCI MED NAJBOLJŠIMI V PISANJU HAIKUJEV

V sredo, 21. 03. 2018, na Unescov mednarodni dan poezije, smo se Mejrem Šehić, Hana Mušić, jaz in mentorica, ga. Karmen Kržič, udeležili glasbenega večera s poezijo v Biotehniškem centru Naklo.

Predstavili smo se z izvirnimi haikuji – japonsko pesniško obliko s tremi verzi in 17-imi zlogi. Prvi in tretji verz imata po pet zlogov, drugi sedem. Haiku skrajno zgoščeno prikazuje trenutek iz narave, ki se povezuje s človekovo notranjostjo.

Najprej smo si ogledali raztavo vseh prispelih haikujev. Moramo priznati, da smo bili kar malce presenečeni, saj smo bili med 220 sodelujočimi (sodelovali so tako učenci kot dijaki) najmlajši. Vsi razstavljeni haikuji so bili opremljeni s primerno fotografijo ali pa ilustracijo.

Kasneje je sledila recitacija haikujev. Tudi mi smo s ponosom prebrali svoje,  Mejrem in Hana pa sta za svoje pesniško ustvarjanje prejeli celo priznanje.

Po prireditvi so nam učenci omenjene šole pripravili pogostitev. Tako smo preživeli lep, pesniško obarvan večer.

BESEDILO: Beno Kazić, 7. b

FOTO: ga. Karmen Kržič