NAŠI UČENCI NA MEDOBČINSKEM PARLAMENTU

V našem časopisu smo že poročali o dejavnostih učencev, predstavnikov oddelkov, ki se v letošnjem šolskem letu udeležujejo srečanj otroškega parlamenta. Tako smo v mesecu februarju na naši šoli izvedli šolski otroški parlement. Danes, 23. 03. 2017, dober mesec kasneje pa so se Maja Grah, Lea Jokić in Timotej Mlakar odpravili na Osnovno šolo Poldeta Stražišarja Jesenice, kjer je potekal medobčinski otroški parlament.

Po toplem sprejemu na šoli je sledil uvodni govor, kaj kmalu pa so se učenci razvrstili v različne skupine ter pričeli z delom. Pogovarjali so se o osrednji temi – Otroci in načrtovanje prihodnosti.

Nastali so zanimivi plakati na temo okolja, prihodnosti, vrednot …

Vsi pa smo z veseljem prisluhnili mladim parlamentarcem in jih spodbudili k aktivnemu udejstvovanju v družbi tudi v prihodnje.    Gostitelji pa so program popestrili z gledališkimi in glasbenimi nastopi ter nam polepšali malce boj turoben in deževen dan.

BESEDILO: ga. Mateja Cuznar Zadnik

FOTO: ga. Andreja Jalen