ZRNO DO ZRNA POGAČA

V petek, 14. 10. 2016, je v Sokolskem domu v Škofji Loki potekal tujejezični recital JEZIK – KULTURA IN TRADICIJA. Nacionalnemu projektu, ki ga že 16. leto za slovensko mrežo Unescovih šol  organizira Gimnazija Škofja Loka, so se letos pridružili tudi učenci naše šole, in sicer Denis Pašagić (6. b), Nastja Ryzhenok (7. b), Ksenija Ryzhenok (3. c) in Veronika Ryzhenok (1. a).

DSCF4968

Projekt Jezik –  kultura in tradicija poudarja pomen rabe tujih jezikov skupaj z rabo materinščine.

DSCF4983

Jezik je orodje za sporazumevanje, obenem  pa se z jezikom učimo kulture naroda, spoznamo njegovo zgodovino in kulturno dediščino.

DSCF4966

Zato so našteti učenci z mentorico go. Eleno Vasilkovo  pripravili interpretacijo ruske poezije v ruščini in slovenščini.

DSCF4981

Leto 2016 je Organizacija Združenih narodov razglasila za mednarodno leto stročnic. Tako je bila osrednja tema letošnjega recitala hrana in temu so sledili tudi učenci s svojimi prispevki.

DSCF4986

BESEDILO in FOTO: ga. Elena Vasilkova