OGLED ŠOLSKEGA MUZEJA

V ponedeljek, 6. 6. 2016, so se učenci 4. razreda odpravili v Šolski muzej v Ljubljani. Tam so si ogledali, kako je potekal pouk v starih časih.

IMG_8840

Da pa bi učenci čim bolje začutili pridih starih časov, so se naši četrtošolci skupaj z učiteljicami posedli v šolske klopi.

IMG_8833

IMG_8838

Najprej so imeli na urniku lepopis. Uf, kako težko je bilo zapisati tako, kot je želela učiteljica, ki je tudi koga kaznovala, če le-ta ni pridno poslušal.

IMG_8835

Otroci so bili nad muzejem zelo navdušeni.  Povedali so nam, da so morali nositi uniforme in da je bila učiteljica zelo stroga. Klopi in mize so bile včasih precej drugačne, tudi učilnice niso bile tako opremljene kot danes.

IMG_8834

A kljub strogi učiteljici in strogim kaznim bi naši četrtošolci z veseljem ponovno obiskali omenjeni muzej.

BESEDILO: Lana Jusufagić, 8. c
FOTO: ga. Monika Legat Mežek