FESTIVAL NAŠE PRIHODNOSTI

V soboto, 27.  2., se je deset nadarjenih učencev naše šole udeležilo prireditve, namenjene nadarjenim učencem gorenjskih šol z naslovom Festival naše prihodnosti. Ob 8.15 smo se zbrali na OŠ Orehek. Učence je nagovoril uspešen in znan kuharski mojster Bine Volčič, ki je predstavil svojo poklicno pot in odgovarjal na številna vprašanja učencev. Morda še niste vedeli, da je Binetova najljubša jed segedin njegove mame.

IMG_2868

Po uvodni skupni točki so se učenci lahko udeležili raznovrstnih delavnic, od tehnično obarvanih (kot npr. Izdelava računalniške igrice, 3D printer, Naravoslovni poskusi, Vulkani) do bolj geografsko in jezikovno obarvanih (Potovanje po Grčiji, S pesmijo po Parizu, Fun-tastic English …). Največ učencev naše šole se je udeležilo delavnice Tradicionalna kitajska umetnost: kaligrafija in izrezovanje iz papirja, dva učenca sta bila na delavnici Staromodni čukovci, kjer so se igrali razne tematske športne in družabne igre, en učenec pa se je udeležil delavnice 3D printerji. V zadnjem delu prireditve so učenci drug drugemu in nam, spremljevalcem, predstavili, kaj so počeli na posameznih delavnicah. Vsi učenci naše šole so bili navdušeni tako nad gostom kot nad skupnim druženjem ob zanimivih dejavnostih.

BESEDILO in FOTO: ga. Andreja Jalen