TEKMOVANJE V ZNANJU O SLADKORNI BOLEZNI 2015/16

V letošnjem letu so se učenci naše šole udeležili že 17. tekmovanja v znanju o sladkorni bolezni. Šolsko tekmovanje je potekalo 16. 10. 2015. Udeležilo se ga je 14 učencev. Bronasto priznanje so prejeli naslednji učenci: Mark Klinar in Stefan Mitrić(9. a), Lea Žemlja, Nejc Peternel in Aleks Novković (9. c) ter Timotej Mlakar (8. b). Na državno tekmovanje se uvrstijo trije najboljši učenci, ki morajo na šolskem tekmovanju doseči vsaj 34 točk od možnih 40. Letos je to uspelo Marku Klinarju, Timoteju Mlakarju in Lei Žemlja.

ekipa_sladkorna

Državno tekovanje je potekalo na popolnoma novi in zelo lični Osnovni šoli Toma Brejca v Kamniku. Kljub težkim vprašanjem, ki zahtevajo kar precej znaja s področja medicine, so naši učenci dosegli lepe rezultate.  Mark Klinar in Lea Žemlja sta prejela srebrno priznanje, Timotej Mlakar pa se bo za to lovoriko lahko boril še naslednje leto, ko bo svoje znanje še nadgradil.

BESEDILO in FOTO: ga. Saša Femc Knaflič