OSTATI ZDRAV IN SREČEN

V četrtek, 26. 11. 2015, smo učenci 8. a razreda prisluhnili predavanju o zdravju pubertetnikov, ki ga je vodila ga. Ksenija Noč. Pogovarjali smo se o ustrezni prehrani, osebni higieni, se nasmejali nadležnim mozoljem in se posvetili spoštovanju drug drugega in sebe.

IMG_1193

Raziskave so pokazale, da se mnogo najstnikov nezdravo prehranjuje, zato smo večino časa namenili prav tej temi. Vsak od nas bi moral na dan popiti 2 l vode in opustiti sokove. Prav tako se prezgodaj srečujemo z alkoholom, kar pa je popolnoma nepotrebno.

IMG_1194

Nato pa smo se razdelili v pare. Delavnica je potekala tako, da je vsak udeleženec na list narisal svojega sošolca, s katerim je bil v paru. Ob risbi smo zapisovali pozitivne lastnosti sošolca in zanimivo je bilo, kako so nas nekateri opisi presenetili. Šele takrat smo se zavedali, kako prav bi bilo, da bi se bolj pogosto družili med seboj.

Predavanje smo zaključili s pogovorom o pomembnosti določenih stvari v življenju in ogledu zelo zanimivega kratkega filma.

BESEDILO: Šejla Bešić, 8. a

FOTO: Lea Jokić, 8. a