NAŠ TONE ČUFAR

V petek, 13. 11. 2015, smo se s šolsko kulturno proslavo spomnili na obletnico rojstva Toneta Čufarja, po katerem nosi ime tudi naša osnovna šola.

Rodil se je 14. 11. 1905 na Jesenicah. Otroštvo je preživljal v planinah okrog Bohinjske Bele, zaradi vojne in pastirstva pa žal ni mogel redno obiskovati šole. Po vojni se je izučil za mizarja. Obiskoval je dvoletno mizarsko šolo v Ljubljani, po zaključeni šoli pa se je vrnil nazaj na Jesenice. Umrl 11. 08. 1942 v Ljubljani.

IMG_1499 (2)

Tone Čufar

Na proslavi, ki so jo pripravili učenci pod vodstvom ge. Urške Willewaldt, so recitirali in deklamirali njegove pesmi ter nam podrobneje predstavili njegovo življenje.

IMG_1498 (2)

Jože Čufar – brat Toneta Čufarja

V šoli (poleg učilnice SL1) pa si lahko ogledate razstavo, ki nazorno prikazuje Čufarjevo življenja in dela, nekaj fotografij pa predstavlja uprizoritve njegovih del v gledališču. Razstavo je pripravila ga. Marjetka Noč.

BESEDILO: Lana Jusufagić, Saša Hrast, 8. c, ter Selma Huskić, 7. b
FOTO: Sani Solaković, Fetije Muqa in Žiga Pristov, 8. a