OBISK SREDNJE ŠOLE JESENICE

V ponedeljek, 16. 11. 2015, smo se osmošolci odpravili v Srednjo šolo Jesenice. Ob 8.20 smo se zbrali pred šolo in se z avtobusom odpeljali na drug konec Jesenic.

IMG_0984

IMG_1060

Najprej smo se razdelili v tri skupine in vsaka skupina je dobila svojega vodiča. Z njim smo si ogledali različne sobe, v katerih so bili postavljeni razni stroji. Nekatere izmed njih so prižgali, da bi nam pokazali, kako delujejo in čemu služijo.

IMG_1011

Odpravili smo se v kovačnico, kjer smo kovali železo in naredili svoj znak SŠJ (tj. Srednja šola Jesenice). Nato smo se odpravili v učilnice, kjer so nam pokazali pripomočke, ki jih dijaki uporabljajo pri delu. Tudi tu smo lahko preskusili svoje znanje in sposobnosti. Po končanem ogledu smo imeli malico. Nazadnje pa  smo si z zanimanjem ogledali še kratek film o robotih.

IMG_0983

IMG_0997