Evropski dan jezikov tudi na naši šoli

V petek, 25. 09. 2015, smo na naši šoli praznovali evropski dan jezikov. Praznujemo ga že od leta 2001, in sicer vedno 26. septembra. Glavni namen evropskega dneva jezikov je spodbujati vse ljudi po svetu k učenju tujih jezikov.

IMG_0878

Na šoli smo se ob tem dnevu osredotočili tudi na najmlajše, ki se tujih jezikov šele učijo. Učencem prvih in drugih razredov so devetošolci brali knjige v angleškem jeziku in prebrano hkrati prevajali v slovenščino.

IMG_0879

V dopoldanskem času pa smo prisluhnili tudi radijski oddaji, katere osrednja tema je bil jezik. Še posebej zanimivi so bili pogovori v različnih jezikih. Tako smo lahko prisluhnili nemščini, francoščini, ruščini, španščini, hrvaščini, srbščini … Marsikaterega jezika sprva nismo prepoznali, a k sreči je bilo v dialogu vedno omenjeno glavno mesto države, katere jezik je bil predstavljen.

Besedilo in FOTO: Tamara Brkić, 8. a