Šolsko tekmovanje iz pravopisa

Učenci izbirnih predmetov šolsko novinarstvo in vzgoja za medije – tisk smo se skupaj z učiteljicami slovenščine dogovorili o izvedbi šolskega tekmovanja iz pravopisa. Učence 7-ih in 8-ih razredov smo po objavi povabili na tekmovanje, ki smo ga izvedli v ponedeljek, 18. 5. 2015, 5. šolsko uro. Na tekmovanju je sodelovalo 21 učencev. Učiteljica Mateja Cuznar Zadnik je brala narek, mi pa smo hiteli s pravilnim zapisovanjem besed. No, nekateri so bili na tekmovanju bolj uspešni, drugi manj. A pomembno je, da smo se tekmovanja udeležili in se preskusili v zapisovanju bolj zahtevnih besedil.

Med učenci 8-ih razredov sta največ znanja s področja slovenskega pravopisa pokazala Doris Mitrić in Stefan Mitrić, oba učenca 8. a razreda, med sedmošolci pa je narek z najmanj napakami zapisal Timotej Mlakar iz 7. b. Čestitamo! Vsi trije učenci bodo ob koncu šolskega leta prejeli nagrade. Vsem nastopajočim učencem se zahvaljujemo za sodelovanje in jih vabimo, da se nam pridružijo tudi naslednje leto.

Besedilo: učenci izbirnih predmetov šolsko novinarstvo in vzgoja za medije -tisk ter učiteljice slovenščine