25. Šolski otroški parlament

V torek, 03. 03. 2015, je na naši šoli potekal 25. otroški parlamen. Tema letošnjega parlamenta je izobraževanje in poklicna orientacija. O omenjeni temi so se učenci z mentoricama Andrejo Jalen in Matejo Cuznar Zadnik pogovarjali od meseca oktobra pa do meseca marca na srečanjih šolske skupnosti. Le-to sestavljajo učenci iz posameznih oddelkov od 5. do 9. razreda, saj je eden poglavitnih ciljev parlamenta med drugimi tudi razmišljanje in razpravljanje o dani tematiki.

IMG_7433 IMG_7437

Pri urah šolske skupnosti so se predstavniki razredov pogovarjali o značilnostih posameznih poklicev, o poklicih prihodnosti, o tem, kako izbrati ustrezen poklic in o vlogi staršev ter učiteljev pri tej odločitvi. Tako smo vsi učenci od 5. do 9. razreda v času razrednih ur odgovarjali na vprašanja v zvezi z izbiro poklica. Med najpogostejšimi poklici, ki bi jih učenci radi opravljali in o njih izvedeli kaj več, smo izpostavili naslednje: policist, arhitekt, avtomehanik, profesionalni športnik, vzgojiteljica, farmacevt, medicinski tehnik, reševalec, pilot, vojak, računalničar. Predlagano je bilo, da bi se učencem na šolskem otroškem parlamentu pridružili starši, ki opravljajo omenjen poklice. Odziv staršev je bil zelo pozitiven in tako so učenci skupaj z gosti razpravljali o letošnji temi.

IMG_7441 IMG_7420

Poklic, ki je bil učencem najbolj zanimiv, pa je ob koncu srečanja predstavil gospod Luka Narad.

FOTO: Grega Močnik, 9. c

Besedilo: Mateja Cuznar Zadnik in Andreja Jalen