Ogled Mestnega muzeja Ljubljana

5. februarja smo se učenci od 7. do 9. razreda udeležili kulturnega dne v Ljubljani. Najprej smo si v Cankarjevem domu ogledali predstavo Prosto po Prešernu, o kateri pa smo v našem šolskem časopisu že pisali, nato pa smo si ogledali različne muzeje. Devetošolci so si ogledali Muzej novejše zgodovine Slovenije, osmošolci Narodni muzej Slovenije, sedmošolci pa smo odšli v Mestni muzej Ljubljana.

V muzeju so nam predstavili zgodovino Ljubljane, veliko smo izvedeli o rimski Emoni, gospodarstvu in politiki. Najprej smo si ogledali rimsko cesto in ostanke gostilne v rimskem času, nato pa smo z zanimanjem prisluhnili razlagi o zbiralniku vode (ki smo si ga tudi ogledali), v katerem so našli igračo iz rimskih časov. V muzeju so bili na ogled županovi predmeti, steber Emone, prikazane so bile trgovske poti Rimljanov. Meni pa je poleg zanimivih razstavljenih predmetov najbolj ostalo v spominu to, da smo Slovenci od leta 1800 do danes živeli v desetih državah.

Matej Ahačič, 7. a