Obisk ameriškega diplomata

V petek, 16. 01. 2015, nas je obiskal ameriški diplomat, Jon Selle. Nekaj učencev je na kratko predstavilo mesto Jesenice, nato pa smo mu prepustili oder, da bi nam povedal kaj več o življenju v Ameriki.

Pred njegovim prihodom smo učenci pri urah angleščine pripravili vprašanja, ki smo jih na dan obiska gospodu tudi zastavili in na katera je z veseljem odgovarjal. Čeprav smo sprva mislili, da marsikatere besede ne bomo razumeli, smo bili presenečeni, saj je govoril zelo razločno in bil tako zelo razumljiv.

IMG_0451

Ker pa smo mu tudi mi želeli dokazati, da je prav tako nekaj »ameriškega« pri nas, so učenci pod mentorstvom ge. Mojce Čebulj zaplesali na pravo teksaško glasbo, zavrtela pa se je tudi Avsenikova Golica.

IMG_0448

Del petkovega jutra se je tako prelevil v prav prijetno dopoldne z ameriškim politikom. In priznati moramo, da smo ga vsi vneto poslušali in bili veseli njegovega obiska.

Čisto za konec pa naj poudarimo, da se vsi prav dobro zavedamo pomena znanja tujega jezika, zato se je sošolec Marko Trkulja preizkusil v zapisu zgoraj opisanega dogodka kar v angleščini. Pa mu prisluhnimo!

Besedilo in fotografiji: Petra Humerca, 9. c

An American diplomat visited our school

Last Friday Management Officer Mr. Jon Selle, from the US embassy, visited us – the nine graders of Tone Čufar Primary School. We gathered in our hall to meet him. When he arrived we gave him a warm welcome.

First our students made a video presentation of our home town Jesenice. Then our school dancers danced on Avsenik’s Golica and Texas country music. We all had a great time.

After that he introduced himself and told us about his home state of Texas, about his life there and his early school years. We learnt a lot. He asked us questions and for a correct answer he gave us special coins. I even got one!

Then it was our turn. We prepared questions for him as well. Those were about sport, education, differences between Slovenia and USA. His answers were very interesting and quite long.

He is a very nice person and funny, too. We could talk to him hours and hours.

At the end we gave him a painting of Narcissus, the symbol of Jesenice, made by one of our students. He was positively surprised and in return he gave us some gifts (magnets and flag pins).

We students enjoyed the meeting very much.

I think such events are perfect opportunity to communicate in English with native speakers and learn about their culture.

Written by Marko Trkulja