ŠOLSKI NOVINARJI NA POP TV

Učenci izbirnega predmeta šolsko novinarstvo smo se odpravili v Ljubljano, kjer smo si ogledali prostore televizijske hiše POP TV. Tja smo se odpravili, da bi videli, kako poteka delo novinarjev in kako izgledajo prostori televizijske hiše, v katerih nastajajo oddaje, poročila, spletne strani …

Prijazna vodička nas je popeljala skozi prostore njihove medijske hiše. Najprej smo si ogledali prostor, v katerem snemajo oddaje 24ur, Vreme, Šport in oddajo Preverjeno. Izvedeli smo marsikaj zanimivega. Zapomnili sva si, da voditelji oddaj vsa besedila berejo s t. i. bobna. Ste vedeli, da Vreme ni posneto v živo, ampak ga posnamejo ob peti uri popoldne? Morda veste, kaj pomeni “toaster”? Ja, ni le opekač kruha, je še kaj. No, pa naj ostane skrivnost.

Ogledali smo si studio oddaje Svet na Kanalu A ter Liga prvakov. Hoteli smo si ogledati še prostor, v katerem snemajo oddajo Znan obraz ima svoj glas, a si tega žal nismo mogli ogledati, saj so ravno v času našega ogleda tam vadili za naslednjo nedeljsko oddajo. No, gospo Ano Dežman smo pa le uspeli videti!

BESEDILO IN FOTO: Loti Rode in Neža Klarić, 7. č