KAKO NASTANE RISANKA IN KAKO JO SINHRONIZIRAMO

Učenci izbirnih predmotov šolsko novinarstvo in filmska vzgoja smo si v sredo, 16. 10. 2019, po ogledu televizijske hiše POP TV in Hiše Evropske unije ogledali še lutkovni animirani film Bučko. Zgodba o dečku Bučku je polna vprašanj o pripadnosti družini, odnosih med odraslimi in njihovimi otroki, zaupanju, prijateljih …

V Kinodvoru nas je pričakala prijazna gospa, ki nas je najprej popeljala v svet nastajanja filma Bučko, nato pa smo si ogledali film. Po dobri uri je v dvorano vstopil gospod, ki je sodeloval pri sinhronizaciji filma Bučko v slovenščini, in nam predstavil svoje delo.

Nato pa smo se v sinhronizaciji preskusili še sami. Uf, ni bilo tako enostavno, kot smo sprva mislili. Najprej smo prehitevali z govorjenjem, nato zaostajali, vmes je kdo pozabil prebrati besedilo … No, res je bilo zabavno! Po nekaj vajah pa nam je šlo že zelo dobro.

Nazadnje pa smo se v skupinah pogovorili o filmu in njegovi sporočilnosti ter svoje misli delili z ostalimi.

BESEDILO: Maša Malovrh, 7. č, in Neža Marija Vavtar, 7. b

FOTO: g. Goran Ilić