VETROVEN DAN (1. DAN ŠOLE V NARAVI)

Sedmošolci smo se danes (v ponedeljek, 13. 5.) zjutraj prebudili v deževno in dokaj vetrovno jutro. A nič ni pokvarilo naše dobre volje, saj smo se odpravili v šolo v naravi v Gorenje pri Zrečah.

Med vožnjo se je enemu izmed avtobusov pokvarila sklopka in tako smo počakali nov avtobus. Kasneje smo mirno nadaljevali pot proti Štajerski ter prispeli v vetrovno Gorenje. Po prijaznem sprejemu je sledila razporeditev po sobah. Nato so nas seznanili z dejavnostmi čez teden, pravili, ki veljajo v domu, in že smo sedeli za mizami in jedli odlično kosilo.

Po kosilu smo odšli na pohod skozi vas do farme jelenov.

Spoznali smo zaselek ob našem domu, nekaj več izvedeli o jelenih, si jih pobliže ogledali, se družili z vrstniki …

Popoldan je hitro minil in po večerji smo strnili prve vtise, ki smo jih zapisali v dnevnike ter si jih podelili med seboj.

BESEDILO: Leonela Pezdir in Gloria Struna, 7. a

FOTO: ga. Mojca Čebulj in ga. Saša Femc Knaflič