PRVOŠOLČKI V ŽIVALSKEM VRTU

Živalski vrt Ljubljana je bil prvič za javnost odprt 10. marca leta 1949. Prve kletke so bile nameščene v središču Ljubljane na Kolodvorski ulici blizu današnje RTV Slovenija.

Živalski vrt leži na južnem področju Rožnika in je v okolju naravnega gozda in travnikov del zaščitnega krajinskega parka.

V vrtu so zbrane živalske vrste z vseh kontinentov. Posebnost ljubljanskega živalskega vrta je, da si obiskovalci, predvsem otroci, v okviru delavnic lahko privoščijo zelo neposreden stik z živalmi.

Prav tega pa so doživeli naši prvošolčki, ki so se 26. 4. odpravili proti Ljubljani, da bi bolje spoznali raznolike živalske vrste.

Najprej so si ogledali, kako poteka hranjenje tjulnjev. Kljub temu da so te živali zelo ljubke, pa previdnost nikoli ni odveč.

Natačneje so se posvetili še kači in ježu. Spoznali so, kako se prehranjujeta, razmonožujeta, kateri so njuni naravni sovražniki …, zanimiv pa je bil predvsem dotik lusk in bodic. Tisti najbolj pogumni pa so si kačo dali kar okrog vratu.

BESEDILO: Alina Bektašević, 8. b

FOTO: g. Tilen Vovk