KAKO NASTAJA STRIP Z UROŠEM HROVATOM?

V torek, 16. 4. 2019, je bralce Finžgarjeve bralne značke zabaval ilustrator Uroš Hrovat. Eden uspešnejših slovenskih soustvarjalcev in ilustratorjev otroških knjig in slikanic je navdih za stripe in risanke našel že v mladosti. Svoje znanje je izpopolnjeval na šoli za oblikovanje in fotografijo, kasneje pa se je vpisal še na Pedagoško akademijo v Ljubljani. Zaslužen je za realistične ilustracije v mladinskih delih slovenskih klasikov. Od leta 2015 se preizkuša tudi kot avtor in tako postane avtor zbirk Grad Prepih in Zuk, neverjetni izumitelj.

Po šolah gostuje že 15 let in meni, da je to najlepši del njegovega poklica. Riše brez skice in zelo hitro.

Na začetku njegovega gostovanja smo se pogovarjali o stripih, potem pa je začel ilustrirati. Njegove osupljivo hitre roke so nam pokazale, kako lahko profesionalno ilustrirati like iz risank in stripov. Med ustvarjanjem nam je zastavljal vprašanja, nam razlagal, kako kakšno stvar ilustrirati, opozoril na pomembnost velikosti risbe … Z velikim zanimanjem smo sledili nastajajoči risbi in na koncu g. Hrovata nagradili z močnim aplavzom.

BESEDILO: Nika Podlipnik, 8. b

FOTO: ga. Angelica Podoš in Nika Podlipnik