MLADI PARLAMENTARCI V KRANJSKI GORI

V četrtek, 28. marca, je Osnovna šola Josipa Vandota Kranjska Gora gostila 24. medobčinski otroški parlament. Udeležili so se ga učenci sedmih gorenjskih onovnih šol (OŠ Poldeta Stražišarja Jesenice, OŠ Toneta Čufarja Jesenice, OŠ Prežihovega Voranca Jesenice, OŠ Žirovnica, OŠ Josipa Vandota Kranjska Gora, OŠ 16. decembra Mojstrana in OŠ Koroška Bela).

Na medobčinski otroški parlament so prišli tudi župani vseh treh občin – Kranjske Gore, Jesenic in Žirovnice, ravnatelji omenjenih šol in mentorji letošnjega otroškega parlamenta. Po uradnem otvoritvenem delu je sledilo delo v skupinah. Našo šolo so zastopale Hana Šturm iz 8. b, Jana Dremelj iz 9. b ter Ana Samardžija in Kaja Kalan iz 9. c. Mladi parlamentarci so odgovarjali na vprašanja in oblikovali zapise, s katerimi so si pomagali na predstavitvi. Podane ideje bosta Kranjskogorca, ki bosta letos zastopala ta del Gorenjske, prenesla v ljubljanski parlament, mi pa lahko le upamo, da bomo skupaj kaj spemenili na bolje.

BESEDILO: Gloria Struna in Leonela Pezdir, 7. a

FOTO: ga. Mateja Cuznar Zadnik