TRETJEŠOLCI V JESENIŠKEM GLEDALIŠČU

Otroci 3. razreda so obiskali Gledališče Toneta Čufarja Jesenice in si ogledali predstavo Čarli in tovarna čokolade.

Verjetno večina izmed vas pozna zgodbo o Čarliju in njegovi sreči. Čarli je deček iz revne družine, ki skupaj s še šestimi odraslimi živi v majhni hišici. Kljub velikemu pomanjkanju in nesreči, ki zadene dečkovo družino, je konce srečen. Prav Čarli je tisti, ki čisto po naključju dobi zlato vstopnico in kasneje postane lastnik tovarne čokolade.

Po predstavi so si učenci ogledali še preostale prostore gledališča in podrobneje spoznali, kako nastane neka gledališka igra.

BESEDILO in FOTO: Goran Džafić Ilić, 9. c

V predstavi pa igra tudi naš učenec šolskega novinarstva, Goran Džafić Ilić, in provšolka Doroteja Nedelkov. Obema čestitamo  za dobro odigrani vlogi, hkrati pa se učencu Goranu zahvaljujemo za slikovno gradivo.

BESEDILO: ga. Mateja Cuznar Zadnik