Z OBISKOM KOSOVE GRAŠČINE VSTOPILI V PRETEKLOST

V petek, 22. 2. 2019, so si učenci 2. razreda ogledali Kosovo graščino. Najprej so se razdelili v tri skupine tako, da si je vsaka skupina ogledala posamezno delavnico. Prva skupina si je ogledala nekaj igrač iz preteklosti ter se z njimi malo poigrala. Medtem si je druga skupina ogledala tablice, na katere so ljudje včasih pisali, ter se za kratek čas podali v preteklost.

Izvedeli so, kje na Jesenicah so nekoč stale šole, nato pa so si ogledali, kako so v preteklosti izgledali avtomobili. Tretja skupina pa se je odpravila še v ječo, kjer so spoznali še temno stran graščine. Naučili so se, kako težko je bilo življenje v ječah.

Za konec so se odpravili še v poročno dvorano, kjer so se pogovarjali o poročnih obredih. Po končanem ogledu so si otroci izmenjali mnenja o izletu ter se veselo odpravili nazaj v šolo.

BESEDILO: Aleksandra Petrovski, 7. b

FOTO: ga. Alenka Mirtič Dolenec in ga. Klavdija Klinar