V BOLNIŠNIČNI ŠOLI

Tudi v bolnišnični šoli se je marsikaj dogajalo.

Poleg običajnih vsakodnevnih šolskih dejavnosti smo z zanimanjem spremljali aktualne dogodke, obeleževali mednarodne dneve in izvajali različne krajše projekte.

Utrjevali smo staro oz. obravnavali novo učno snov, najbolj pomembno pa je bilo, da so se otroci v bolnišnični šoli dobro počutili, sprostili in pozabili na domotožje.

Kocka človečnosti nas je nagovarjala k razmišljanju o vrlinah, njihovem udejanjanju in k likovnem ter literarnem ustvarjanju.

Ob prijetnem druženju, pogovorih o medsebojnih odnosih in vsakdanu so mali bolniki ustvarjali iz papirja, slanega testa, žice in blaga. Pisani lončki s čajnikom, cvetje v vazi in piškoti na pladnjih nikogar niso pustili ravnodušnega. Prijazno so vabili na čajanko, ki je zamikala vse mimoidoče.

Šolsko leto se poslavlja. Naj bodo počitniški dnevi veseli, razigrani in zdravi!

BESEDILO in FOTO: ga. Brigita Kunčič