RASTEMO S KNJIGAMI

V ponedeljek, 23. 4. 2018, smo učenci 7. razreda obiskali Občinsko knjižnico Jesenice. Ogled knjižnic sodi v nacionalni  projekt z naslovom Rastem s knjigo.

Glavni namen omenjenega projekta je spodbujati bralno kulturo pri osnovnošolcih in srednješolcih ter jih povabiti k obiskovanju splošnih knjižnic.

Predstavljeni so nam bili otroški oddelek, oddelek za odrasle ter prostor, kjer si lahko izposodimo uporabo računalnika.

Vsako leto mladi bralci prejmejo tudi knjigo slovenskega avtorja. Tokrat smo bili deležni knjige domačina, torej Jeseničana, Mihe Mazzinija. Knjiga pa ima naslov Zvezde vabijo.

Prijazna knjižničarka nas je povabila v kletne prostore in nam predstavila kar nekaj zanimivih knjig, po katerih lahko posežemo učenci zadnje triade.

Nato pa smo si ogledali zanimiv filmček o letošnji knjigi in njenem avtorju. Z veseljem smo vzeli knjige, se zanje zahvalili, zdaj pa jo je potrebno le še prebrati!

BESEDILO: Nika Podlipnik, 7. b

FOTO: Nika Podlipnik, 7. b, in ga. Mateja Cuznar Zadnik