NA BLEDU SMO PONOVNO JEZIKALI

Sredi meseca aprila je na Osnovni šoli prof. dr. Josipa Plemlja na Bledu potekal že 4. festival Jezikajmo. Gre za Unescov nacionalni projekt, s katerim želijo organizatorji učence seznaniti z raznolikostjo tujih jezikov in medkulturnimi razlikami. Nastopajoči učenci in dijaki iz vse Slovenije so v 17. točkah prepletali gledališče, glasbo in ples v različnih jezikih.

Našo šolo sta zastopali dve skupini.

Pod vodstvom mentorice, Elene Vasilkove, so rusko pesmico Mašina pesem zapele učenke: Tinkara Lipovec, Tara in Lana Novosel Radočaj, Indira Mušić, Nina Dobravc in Diana Scorpan.

Pod metorstvom Karmen Kržič pa smo pesem avtorja Andreja Kokota Moja vas deklamirali: Sergej Šegan, Alina Bektašević, Denis Pašagić, Mejrem Šehić in Lara Reškovac.

BESEDILO: Lara Reškovac, 7. b

FOTO: ga. Karmen Kržič in ga. Elena Vasilkova