ČAJANKA V 2. RAZREDU

Ajna, Alena, Ines in Sara (učenke 9. a razreda) smo obiskale drugošolce in z njimi pile čaj. Pripravile smo jim mate čaj, hkrati pa smo jim razložile, od kod izvira in kako se pripravi. Na zemljevidu smo poiskali Južno Ameriko in Slovenijo.

Učenci so se na vonj in okus čaja različno odzvali. Večini čaj ni  bil všeč, nekateri so ga primerjali z vonjem po suhi travi, drevesih, cigaretih … Nato smo jim ponudile še planinski čaj z meto in ga primerjale z mate čajem. S tem okusom je bila večina bolj zadovoljna.

S čajanko smo bili vsi zelo zadovoljni, zabavali smo se in ura je hitro minila.  Bile smo zadovoljne, da smo drugošolce nekaj novega naučile.

Na čajanko smo povabile tudi gospo ravnateljico.

Vtisi učencev:

“Všeč mi je bilo, ko smo pili čaj in ko smo gledali na zemljevid.”

“Všeč mi je bilo, ko smo se pogovarjali o lunah. In hvala za čaj, zelo je dober. Imeli smo se lepo.”

“Všeč mi je bilo, ko smo pili čaj. Naučila sem se, da je čaj zdrav in pila sem novo vrsto čaja.”

“Čaja sta bila dobra. Vse je bilo dobro. Prvi so ga pili Indijanci.”

“Všeč mi je bilo, da sem spoznala nov čaj. Ni mi bilo všeč, da je mate čaj malo grenak. Naučila sem se, kaj so delali Indijanci.”

“Všeč mi je mate čaj. Ni mi všeč planinski čaj.”

“Imeli smo čajanko. Čaj mi ni bil všeč. Čaj je imel vonj po cigaretih. Spoznal sem, da so Indijanci odkrili čaj. Drugi čaj mi je bil bolj všeč.”

“Ni mi bil všeč mate čaj. Bilo mi je všeč, ko so razlagali o mate čaju.”

“Všeč mi je bil mate čaj. Izvedela sem, da če piješ veliko mate čaja, postaneš pameten.”

BESEDILO: Alena Halilov, Ines Kadić, Sara Knežević,

Ajna Pivalić, 9. a