NAŠ FRANCE PREŠEREN

Največji slovenski pesnik, pravnik, narodno zaveden človek, Vrba, himna, ljubezen, Matija Čop … To in še marsikaj naštejejo učenci, ko jih v šoli povprašamo, na kaj se spomnijo ob omembi Franceta Prešerna.

Danes, 8. februarja 2018, mineva 169 let od smrti našega največjega pesnika. Ta dan velja za slovenski kulturni praznik in od leta 1991 tudi dela prost dan. Vsak ga bo preživel po svoje, a vsak tudi z mislijo na poeta, ki je slovenski jezik in kulturo ponesel na sam svetovni vrh. Mi se mu bomo poklonili tudi s kulturno proslavo, ki bo v prihajajočih dneh meseca februrja, meseca kulture. Pred učilnico SL1 pa si lahko o Prešernu preberete še marsikaj zanimivega in si ogledate risbe pesnika, ki so jih ustvarili učenci naše šole.

BESEDILO in FOTO: učecni IP – šolsko novinarstvo