POLEPŠALI SMO ŠOLSKI KOTIČEK

Podjetje Merkur je za vse slovenske osnovne šole razpisalo natečaj »Zavihajmo rokave – za lepšo šolo«, katerega namen je bil z učenci polepšati šolo. Oddelek podaljšanega bivanja 3. b, 3. c, 4. in 5. razreda je predstavil svojo idejo in bil poleg še 14-ih drugih šol pozvan k sodelovanju.

Na naši šoli je bil spremembe potreben predvsem kotiček v atriju med hodnikoma na višji stopnji. Krepko smo zavihali rokave in se lotili dela. Vse je bilo potrebno najprej izprazniti, očistiti in zaščititi. Delo smo si porazdelili. Nekateri so zamenjali zemljo v vazah in zasadili rastline, drugi so brusili korita za rože, tretji so barvali.

Vsi so želeli barvati starinsko kolo, ki služi kot okras in opora košaram, v katere smo zasadili zelišča.

Na koncu smo naredili še nekaj metuljev iz gline ter jih skupaj s ptičjo hišico pobarvali.

Delo je potekalo vsakodnevno kar dva meseca, saj smo želeli izkoristiti odlično sončno in toplo vreme. Pri delu smo se naučili nekaj vrtnarskih, pleskarskih veščin, oz. kako se drži čopič. Naučili pa smo se tudi med seboj sodelovati, si pomagati ter biti potrpežljivi in vztrajni.

Projekt boste lahko  v celoti spremljali na spletni strani http://www.zalepsosolo.si.

BESEDILO in FOTO: ga. Zehra Biščević