NA OBISKU V SREDNJI ŠOLI JESENICE

V petek, 18. 11. 2016, so učenci 8. razreda opravili del tehničnega dne. Nekateri učenci so se odpravili na Srednjo šolo Jesenice, kjer so jim učitelji in dijaki predstavili različne poklice, za katere se izobražujejo na Srednji šoli Jesenice.

IMG_0199

Učence so popeljali v delavnice, kjer so lahko poprijeli za orodje in stroje ter se preizkusili v delu.

IMG_0216

Na prvi pogled je izgledalo, kot da takšna opravila niso zahtevna, a kaj hitro se je izkazalo, da temu ni tako. V delavnici so največ poguma pričakovano pokazali fantje, dekleta pa so bolj prisluhnila dijakom zdravstvene in vzgojiteljske smeri.

IMG_0195

Ostali osmošolci pa so del tehničnega dne opravili v šoli, kjer so izdelovali praznične okraske in voščilnice.

BESEDILO: ga. Mateja Cuznar Zadnik

FOTO: ga. Monika Kalman