TURISTIČNA EKSKURZIJA PO JESENICAH

V začetku meseca novembra smo se člani turističnega krožka odpravili na turistično ekskurzijo po Jesenicah. Pridružili so se nam tudi vrstniki z Osnovne šole Prežihovega Voranca Jesenice in Osnovne šole Koroška Bela.

20161109_104643

Na potepanje po našem mestu smo povabili tudi g. Andraža Sodjo, predsednika Društva za razvoj turizma Jesenice, ki nam je na poti povedal veliko zgodovinskih zanimivosti o Jesenicah. Ali ste mogoče vedeli, da smo nekoč na Jesenicah imeli tudi jezero?

DSCN3238

Ogledali smo si Murovo, ki je najstarejši del Jesenic, Kosovo graščino, Razgledno pot, Staro Savo, Turistično informacijski center Jesenice, Potovalno agencijo Alpetour in Hišo kulinarike Ejga.

DSCN3282

DSCN3264

V sklopu projekta Turizmu pomaga lastna glava, ki ga financira Občina Jesenice, bomo raziskovali legende in mite v naši občini, pripravili besedila, slikovno gradivo in uganke. Oblikovali bomo brošuro in jo tudi natisnili. Če poznate kakšno legendo, ki ste jo slišali od staršev ali starih staršev, ste vabljeni, da se nam pridružite.

DSCN3286

BESEDILO in FOTO: člani turističnega krožka