OD SEMENA DO ŽUPCE

Naše male prvošolčke so v sredo, 9. 11. 2016, razveselili igralci iz KUD Teater. Gledališki ustvarjalci so se tokrat predstavili z lutkovno igrano predstavo Od semena do župce.

IMG_2786

Mlade gledalce je umetniška igra navdušila, saj je s humorjem in veselim petjem v dvorani šole pričarala prav prijetno vzdušje. Največ zaslug gre Vili Lani in Škratu Loniju, ki na vrtu posadita različno vrsto zelenjave. Ja, tudi take, ki se med sabo nimajo prav rade. Kljub mnogim zapletom jima vseeno na koncu uspe skuhati čisto pravo zelenjavno župco.

IMG_2776

Seveda pa so se prvošolci ob tem tudi marsičesa naučili – kako zraste rastlina, od semna do ploda, kaj rastline potrebuje za svojo rast, kako z naravnimi sredstvi odpraviti plevel … Pozornost pa so ustvarjalci predstave namenili tudi pomenu zdravega prehranjevanja.

IMG_2781

BESEDILO: ga. Mateja Cuznar Zadnik