NA MALI GROHARJEVI LIKOVNI KOLONIJI

V petek, 30. 09. 2016, je v Škofji Loki potekala Mala Groharjeva likovna kolonija. Udeležili so se je tudi trije učenci naše šole, in sicer osmošolci Luka Rozman, Zal Vukalić in Tinka Tonejc.

IMG_2614

Tinka Tonejc je svojo izkušnjo opisala takole: “Prejeli smo liste in pričeli risati. Lahko smo risali kar koli v starem delu Škofje Loke. Jaz sem risala bližnjo cerkev, Zal kip, ki je stal sredi trga, ter staro loško hišo, Luka pa je poleg kipa in hiše narisal še ulico v ozadju. Slike smo morali oddati med 15. in 17. uro. Po dolgem likovnem ustvarjanju se je dobro kosilo zelo prileglo.

IMG_2612

Še posebej mi je bilo všeč risanje karikatur, tj. risb z zelo poudarjenimi značilnimi potezami, lastnostmi upodobljene osebe, saj smo se ob tem zelo zabavali.”

IMG_2608

IMG_2615