PELI IN PLESALI Z ADIJEM SMOLARJEM

V sredo, 8. 6. 2016, je našo šolo obiskal znani slovenski kantavtor Adi Smolar. Njegovim skladbam smo prisluhnili učenci predmetne stopnje.

IMG_2561

Adi Smolar izhaja iz glasbene družine, saj je njegov oče igral v narodnozabavnem ansamblu. Navdušil ga je za igranje klarineta in harmonike, kasneje pa se je Adi posvetil predvsem igranju kitare in pisanju besedil.

IMG_2562

Z nasmehom nas je pričakal na odru, seveda s kitaro v rokah. Zapel nam je kar nekaj svojih pesmi, ki imajo zanimiva, predvsem pa večinoma zelo humorna besedila, včasih tudi precej satirična. Meni je bila najbolj všeč pesem Bognedaj, da bi crknu televizor. Glasno smo peli refrene in ploskali takrat, ko nam je to naročil Smolar. Ob mirni glasbi smo se lahno pozibavali, ob hitri in energični pa smo lahko celo skakali. Ni kaj, ta dan nam je Adi Smolar resnično polepšal.

BESEDILO in FOTO: Maj Benić, 8. a