JEZIKALI SMO PO RUSKO

V petek, 22. 04. 2016, smo se z učenci, ki obiskujejo interesno dejavnost Zabavna ruščina, udeležili Festivala Jezikajmo. Namen Unescovega nacionalnega projekta z mednarodno udeležbo, ki ga organizira Osnovna šola prof. dr. Josipa Plemlja Bled, je predvsem ta, da se mladi seznanijo z raznolikostjo tujih jezikov in medkulturnimi razlikami.

skupaj

Na prireditvi se je predstavilo dvanajst slovenskih osnovnih in srednjih šol. Tako smo najprej prisluhnili pozdravnemu nagovoru v španščini. Sledili so nastopi učencev v različnih jezikih in med njimi se je predstavila tudi naša šola. Učenci so uprizorili zgodbo, povzeto po ruski ljudski pravljici z naslovom Debela repa. Obiskovalce so navdušili z odličnim znanjem ruskega jezika in igralskimi sposobnostmi.

skupaj_manjsa

Sledilo je petje v francoskem in angleškem jeziku, ogledali pa smo si tudi dramsko igro v nemščini, ki je bila popestrena z zanimivo plesno točko.

BESEDILO in FOTO: ga. Elena Vasilkova