ČISTO OKOLJE – ODGOVORNOST VSEH NAS

Učenci 8. razreda smo se udeležili čistilne akcije, ki smo jo izvedli v okviru domovinske in državljanske kulture in etike pod vodstvom učiteljice ge. Mojce Čebulj.  Pri tem učnem predmetu smo se učili, kaj pomen biti aktivni državljan, zato smo eno uro posvetili tudi čiščenju okolice šole. Vsi vemo, da je za aktivnega državljana pomembno, da sodeluje pri dobrodelnih akcijah, se udeležuje volitev ter raznih drugih dogodkov.

slikca1

Očistili smo šolski okoliš in pri tem ugotovili, koliko smeti je v naši neposredni okolici. Prav zaradi tega pa smo si prisegli, da ne bomo onesnaževali okolja. Tudi druge, ki skrbi za okolje ne bodo pokazali, bomo prijazno opomnili na pomembnost čistega in zdravega okolja za nas in naše zanamce.

slikca9

BESEDILO: Tamara Brkić, 8. a