Z OBISKOM POKLICNEGA SEJMA DO LAŽJE ODLOČITVE

V petek, 8. 1. 2016, je na šoli potekal poklicni sejem. K nam so prišli učenci in učitelji z raznih srednjih šol Gorenjske, predstavniki dveh dvojezičnih šol iz Avstrije, Škofijske gimnazije in dveh dijaških domov iz Ljubljane. Za promocijo trgovskega poklica je prvič poskrbela tudi Trgovinska zbornica Slovenije.

DSC_0066

Predstavili so se nam bodoči frizerji, zidarji, električarji, medicinske sestre, kuharji, ekonomisti … Nekateri so za nas pripravili predstavitve, v katerih so opisali šolanje in dogodke na šoli, vsi pa so v dvorani postavili stojnice in nas vabili k vpisu. Za nas so pripravili tudi razna ”darila” in dobrote, ki si jih ponekod lahko izdelal tudi sam.

DSC_0066

DSC_0081

Verjamem, da je skoraj vsem ta zabaven sejem pomagal pri izbiri srednje šole. Če pa imamo še nekaj časa za razmislek, kam v srednjo šolo, pa smo na sejmu izvedeli veliko novega, poklepetali z bivšimi učenci naše šole in tako preživeli zanimiv in lep popoldan.

BESEDILO: Tamara Brkić, 8. a

FOTO: g. Klemen Klemenc